Bezpieczeństwo gości, kierowców i podwykonawców realizujących prace na rzecz Spółki Plastica Sp. z o.o. należy do naszych priorytetów.
Każdy nowy gość zobowiązany jest do zapoznania się z przepisami i zasadami bezpieczeństwa w Plastica Sp. z o.o., które przedstawiamy za pomocą filmu i ulotek dostępnych w czterech wersjach językowych. Zależy nam na bezpieczeństwie odwiedzających, dlatego prowadzimy szereg działań zapewniających bezpieczny pobyt na terenie Plastica Sp. z o.o.
Oprócz filmu instruktażowego wyświetlanego przed wejściem na teren firmy, zapewniamy stałą opiekę pod okiem osób oprowadzających, które informują o zasadach bezpieczeństwa, sposobach unikania zagrożeń występujących w zakładzie i dbają o właściwe stosowanie środków ochronnych.
Naszym celem jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy pracowników firm przewozowych i podwykonawców. Realizując ten cel opracowaliśmy i wdrożyliśmy zasady bezpieczeństwa dla firm podwykonawczych.
Poprzez wyznaczenie osób, których zadaniem jest wsparcie i koordynowanie prac podwykonawców dbamy o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz komfort pracy. Przed rozpoczęciem pracy pracownicy podwykonawców są zapoznawani z wymaganiami oraz zasadami bezpiecznej pracy, których przestrzeganie jest jednym z priorytetowych warunków współpracy.
Zapraszamy do zapoznania się z ulotkami, które stworzyliśmy w trosce o bezpieczeństwo osób odwiedzających Plastica Sp. z o.o. Znajdziecie w nich Państwo podstawowe zasady bhp, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska oraz wytyczne poruszania się po terenie naszej firmy.
Niewiele jest spraw, co do których Polacy są zgodni. Jedną z nich jest fatalny publiczny wizerunek tworzyw sztucznych. Przemysł tworzyw stał się dyżurnym „chłopcem do bicia” w Polsce i UE, jest obwiniany za wszelkie błędy i wypaczenia naszej cywilizacji. Czas na podjęcie działań, które w rozsądnej perspektywie pozwolą zmienić negatywne społeczne nastawienie wobec tworzyw.
Przede wszystkim najwyższy czas na wyrugowanie z przestrzeni publicznej koszmarka językowego „tworzywa sztuczne”. Ten termin natychmiast odrzuca każdego normalnego człowieka, jego ocieplenie i zmiana wizerunku na pozytywny wydaje się niemożliwa, albowiem nic co „sztuczne” nie może być przyjazne człowiekowi. Dlatego proponujemy zastąpienie koszmarka językowego terminem „tworzywa polimerowe”, a szerzej POLIMERY. Nazwa POLIMERY oddaje istotę rzeczy i nie jest obciążona negatywnymi asocjacjami i skojarzeniami wytworzonymi wokół koszmarka językowego. Jest nawet sympatyczna i, jak widać po logo akcji, da się za jej pomocą komunikować treści mające odzwierciedlenie w rzeczywistości.
Pamiętajmy, że jak mówi Pismo, na początku było Słowo. Język ma kluczowe znaczeniu w międzyludzkiej komunikacji i tworzeniu korzystnego lub negatywnego wizerunku. Krótko mówiąc: język tworzy rzeczywistość.
Celem akcji jest rozpropagowanie terminu POLIMERY, który w niedalekiej przyszłości powinien zastąpić koszmarek językowy. Przemysł polimerowy musi się zacząć w końcu bronić. Polimery są niezbywalnym elementem naszej cywilizacji i tylko od człowieka, od nas samych zależy, jak będą nam służyć.
Wprowadzenie terminu POLIMERY do dyskursu publicznego pozwoli rozpocząć wiele pozytywnych działań wizerunkowych we współpracy z mediami i organizacjami społecznymi.
Zmiana wizerunku branży powinna ożywczo wpłynąć na sam biznes. Zejście z linii strzału ekologów, mediów, polityków, innych grup opiniotwórczych, powinno przynieść mierzalne biznesowe efekty. Taki stan rzeczy na pewno zostanie zauważony przez inwestorów zagranicznych. Wreszcie, może to być sygnał do konsolidacji przemysłu polimerowego, co zaowocuje wzrostem siły i znaczenia tej branży w całej gospodarce.